Meget stor mand
Birthe Kjær har fået en revival hos de unge og de skråler med på Sommer og sol, Den knaldrøde gummibåd og i år helt sikkert også på Den danske sommer, som hun laver sammen med Tobias Rahim.
Jeg tabte kæben da jeg så, hvor stor han er – højdeforskellen er ca. den samme som på Solveig og mig 😳
I dag er der ikke meget sommer og sol. Regnen tisser ned over Hals og det virker i det hele taget lidt trist derude.
Så er det godt, at vi er i gang med alle forårsklassikerne og lige om lidt skyder Paris-Roubaix i gang – et af de fedeste cykelløb udover Tour de France.
Det er skøn underholdning på en regnvejrssøndag sammen med kaffe og strikketøj.



2 Comments
Helle Caspersen
Ja det er herligt med noget godt cykelløb. Jeg skal til Paris og se afslutningen af Tour de France i år, det glæder jeg mig helt vildt til.
Mette
Jeg er grøn af misundelse. Da løbet startede i Danmark havde vores chef lovet at vi skulle lave en firmaudflugt og overvære en af etaberne – men vi var for få der havde interessen, så det blev desværre ikke til noget.