Skrevet af Mette, fredag 30. oktober 2009 kl.06:14
Dagens bedste citat
Mads Christensen om mænd, der (efter ordre fra konen) kører Berlingo
De burde ha’ en streamer i bagruden med ordene
“Ingen nosser ombord”
Ordene faldt i torsdag aftens program “Hjælp, min kone er skide sur” og fik os til at rulle rundt på sofaen af grin. Mads Christensen kan om nogen sætte tingene på spidsen
(men jeg tror sq han har helt ret)







Rikke skrev den fredag 30. oktober 2009 kl 07:24 #
Og for øvrigt, rigtig god weekend
Svar
Catarina skrev den fredag 30. oktober 2009 kl 07:44 #
Jeg var ski også ved at falde ned fra sofaen og gu’ fa…. har han ret. Der er ski da ingen mand med nosserne tilbage som af egen fri vilje køber en Balingo eller bare drømmer om én.
Vores drenge, har en leg som de har leget i snart 10 år – når vi køre nogen steder hen, ferier eller bare ture og en af dem spotter en Balingo, må vedkommende tjatte (læs=slå) en af de andre samtidig med at ordet bBalingo bliver sagt. Jeg spurgte engang hvorfor lige Balingo og de svarede alle træ – ”det er da fordi den er så grim”.
Svar
Mette skrev den fredag 30. oktober 2009 kl 08:12 #
@Rikke – og selv god weekend
hehe Catarina. Vi leger samme leg med “Suzuki Wagon” som i mine øjne er verdens grimmeste. Vi kalder den en “krøllebølle bil” og råber det samme når vi ser sådan en.
Svar
Gitte skrev den fredag 30. oktober 2009 kl 09:33 #
Jeg fik desværre ikke set det, men finder det forhåbentlig på nettet.
Er noget blown away over, at du sidder og laver indlæg kl. 06.14, Mette der er f…. uhyggeligt du
Svar
Mette skrev den fredag 30. oktober 2009 kl 12:10 #
hehe – jamen Gitte, da har jeg jo allerede været oppe længe og er på vej ud af døren!
Svar
Deborah skrev den fredag 30. oktober 2009 kl 12:46 #
Ha, ha
han har så FULDSTÆNDIG ret!!! Rigtig god weekend!
Svar