Skrevet af Mette, mandag 15. juni 2009 kl.21:02
Godmorgen/aften Danmark
Da jeg kom hjem til aften var min stue omdannet til et “Godaften Danmark” studie eller “Godmorgen Danmark” studie (der herskede lidt forvirring om netop dette). Fuldstændig ommøbleret. Og med tre tøsepigebørn udklædt som henholdsvis studievært, afrikaner og tolk!!!

De har et skoleprojekt som omhandler fattigdom i Afrika og som en del af dette projekt havde de tre fundet på at lave deres egen version programmet.
Tidligere på dagen havde de været i Salling og optage “rulletrappe” scenen.
Rulletrappe scenen
Fra studiet
De er altså ikke helt almindelige..!











Anita skrev den mandag 15. juni 2009 kl 22:02 #
Muahahaa… jeg har fået aftenens største grin
Skidego’ brillefinte studieværtinden lige har dér… gid de ville lave et TV-køkken også!
Svar
Mette skrev den mandag 15. juni 2009 kl 22:33 #
hehe Anita – de synes ideen med et tv-køkken er skide god. Jeg har bare sagt, at jeg nægter at lægge køkken til
Svar
Anita skrev den mandag 15. juni 2009 kl 22:52 #
Så er de simpelthen NØDT til at gå hjem til én af de andre piger og lokke under påskud af, at ville lave lidt lækkert mad til husstanden. Jeg tror på, forældrene vil gå lige i fælden
Svar
Tina Poulsen skrev den tirsdag 16. juni 2009 kl 12:10 #
Hold kæft hvor jeg lo!!!! Hvor er de bare goe!!!

Bornefondeeenn!!!
Hahaha jeg kunne også godt se et køkkentema… jeg lægger gerne køkken til…selvom det er grimt
Svar